FAQ

FAQ, neboli často kladené otázky jsou nedílnou součástí většiny různých stránek zabývajících se hrami. Ani zde tedy nesmí chybět stránka týkající se těchto často kladených otázek. Bez dalšího zdržování, jdeme na to:

Otázka:  Mohu být administrátor / moderátor / helper
Odpověď: Prozatím je ve hře málo hráčů, na které by se mělo dohlížet, takže odpověď zní ne. Pokud se situace změní, bude zde připraven nábor.

Otázka:  A co takhle tester?
Odpověď: Ano, můžeš být tester. Můžeš hrát tuto hru a tím ji testovat, nicméně žádná privilegia ti z toho neplynou 😉

Otázka: Líbí se mi tady hrát. Mohu nějak přispět na provoz webu / serveru, nebo prostě jen tak?
Odpověď: Díky za optání. Samozřejmě můžeš přispět svým poctivým hraním a příkladným chováním. Pokud bys chtěl/a nějak přispět na provoz serveru, nebudu se bránit jakýmkoliv darům. Elektřina, jak víme, není zadarmo a server papá slušně. Nicméně jakékoliv dary jsou zcela dobrovolné a nevratné. Pomoci můžeš i například tím, že přeložíš nějakou část textů ve hře, nebo napíšeš návod na nějakou činnost. Podklady pro překlad ti rád pošlu.

Otázka: Bude nějaké rozšíření pro hru? Mám na mysli nové lokace, NPC a jinou funkcionalitu.
Odpověď: Momentálně se připravuje vánoční event, později následovaný eventem novoročním. O zábavu tedy pravděpodobně nebude nouze. Též proběhne akce „Zabij si svého Admina“, kde ve speciální lokaci můžete lovit za zátky administrátora, tedy mne. Každý kritický zásah nad 500 bodů poškození získá 10.000 zátek. Hexshoty nejsou povoleny. Jak jistě víte, administrátoři jsou „nesmrtelní“, takže bude stále koho lovit. Každopádně se připravte na to, že admin se bude bránit. Bude při tom však používat jen 10mm pistoli a nemířené střely.

Otázka: Co tě vedlo k tomu spustit vlastní server?
Odpověď: Jednoduše řečeno jsem nenalezl žádný server, kde by hrála výhradně Česká a Slovenská populace a kde by byli k hráčům tak nějak obecně vstřícní. Obvykle jsou servery plné hráčů z ciziny (hlavně z Polska a Ruska), se kterými je velice těžká domluva, pokud vůbec nějaká. Rozhodl jsem se tuto situaci napravit tím, že jsem spustil vlastní server, kde budou všichni Češi a Slováci vítáni s otevřenou náručí. No a ta menšina z ciziny, která se sem náhodou připojí, to po nějaké době s největší pravděpodobností vzdá.

Otázka: Bude slibovaná lokalizace do Češtiny? Pokud ano, tak kdy?
Odpověď: Jelikož se zabývám přidávání nového obsahu, na překlady už nezbývá čas. Pravověrní hráči původních dvou Falloutů, kteří je hráli ještě bez češtiny, by si stěžovat neměli, jelikož pokud dohráli oba díly bez překladu, vystačí si i zde. Lokalizace pravděpodobně někdy v budoucnu bude. Je však nutné přeložit více, než 4MB textů, což rozhodně není málo. Pochopitelně bych to mohl celé prohnat strojovým překladem z translátoru, ale pak by z dialogů byla snůška „hovadin“. A když už se ptáš na překlad, co takhle mi s tím pomoct?

Otázka:   Mám ve hře úkol, ale na jednu osobu je příliš těžký. Můžeš mi s tím pomoct?
Odpověď:   Bohužel ne. Jsem zaměstnán koukáním na obsah pro dospělé a vytahováním holubů z nosu 😀 . Nicméně Ve hře určitě nejsi sám/a. Zkus použít rádio, naladit jej na kanál 0 na příjem i odesílání a říct si o pomoc tam. Spousta hráčů u sebe rádio nosí. Pokud rádio nenosí, obvykle zevlují na TSku, takže zkus zavítat i tam. Pokud ani to nevyjde, můžeš se k úkolu vrátit, jakmile budeš mít vyšší level a lepší vybavení. Hra ale obvykle nabízí úkoly pro nižší level postavy, než máš, takže pokud nezvládáš úkol splnit s tím, co zrovna máš, zkus se vrátit později s lepší výbavou.

Otázka:   Špatně jsem si naplánoval/a postavu. Je možné s tím něco udělat?
Odpověď:   Jediná možnost při „zmrvení“ postavy je její smazání. Není to nijak těžké. Prostě si někam ulož věci, které máš, aby ti je nikdo nesebral, vytvoř si novou postavu a starou případně smaž příkazem ~deleteself heslo. Po smazání postavy je doporučeno hru na pět minut vypnout. Upozorňuji, že pokud smažeš postavu, přijdeš i o všechny stany, které byly postavou postaveny. Pokud smažeš postavu, která má vedení báze, nebudeš moci svou bázi nadále spravovat. Je nutné nejprve vedení báze předat jiné postavě / hráči. Po pěti minutách nečinnosti od odhlášení ze smazané postavy je tato trvale smazána a nelze ji již obnovit.

Otázka: Bylo založení této sekce nutné?
Odpověď:   Pochopitelně bylo. Vzhledem k tomu, že na TS, ani ve hře nemám čas na hraní, ale je nutné se starat o hráče, nemám čas ani náladu ještě odpovídat na podobné otázky.

FAQ NEDOKONČENO!